Terviseärevus (hüpohondria)

Terviseärevus on obsessiiv ja irratsionaalne mure tõsise terviseseisundi pärast. Seda nimetatakse ka haigusärevuseks ja varem nimetati seda hüpohondriaks. Seda seisundit tähistab inimese ettekujutus haiguse füüsilistest sümptomitest.

Mis vahe on teie tervise pärast muretsemisel ja terviseärevusel?

Kui teie keha saadab teile märke sellest, et olete haige, on muretsemine normaalne. Terviseärevust iseloomustab pidev uskumus, et teil on raske haiguse sümptom või sümptomid. Mure ja hirm võib sind nii ära muserdada, et muutud teovõimetuks.

Kui olete oma tervise pärast mures, on mõistlik pöörduda arsti või nõustaja poole. Terviseärevuse korral tunnete oma tegelike või väljamõeldud sümptomite pärast äärmiselt suurt muret, isegi pärast seda, kui meditsiiniliste testide tulemused on negatiivsed ja arstid kinnitavad teile, et olete tegelikult terve.

Selline pidev hirmu ja ärevuse seisund ületab normaalse mure oma tervise pärast. See hakkab häirima inimese elukvaliteeti, sealhulgas tema tegutsemise võimeid:

- töötada erialases või akadeemilises keskkonnas;

- funktsioneerida normaalselt igapäevaelus;

- luua ja hoida sisukaid suhteid.

Mis põhjustab inimestel terviseärevuse teket?

Eksperdid pole terviseärevuse täpsetes põhjustes kindlad, kuid nende arvates võivad kaasneda järgmised tegurid:

- Keha aistingutest, haigustest või mõlemast kokku on teil väärarusaam. Võite arvata, et tõsine haigus põhjustab teie keha tundeid ja sümptomeid. See sunnib teid otsima tõendeid, mis kinnitavad, et teil on tegelikult tõsine haigus ja et teie hirm ja mure on põhjendatud.

- Teil on pereliige või liikmeid, kes muretsevad ülemäära oma enda või teie tervise pärast.

- Teil on olnud varasemaid kogemusi tegelike raskete haigustega lapsepõlves, nii et täiskasvanuna on teie kogetud füüsilised aistingud teie jaoks hirmutavad.

Terviseärevus tekib kõige sagedamini varajases või keskmises täiskasvanueas ja võib vananedes süveneda. Vanemate inimeste jaoks võib terviseärevus keskenduda hirmule mäluprobleemide tekkimise ees. 


Muud terviseärevuse riskitegurid on:

- stressirohke sündmus või olukord;

- tõsise haiguse võimalus, mis osutub mitte tõsiseks;

- lapsena väärkoheldud;

- kellel on olnud raske lapseea haigus või vanem, kellel on raske haigus;

- muretsev isiksus;

- oma tervise seisundi ja sümptomite pidev kontrollimine Internetis.


Aitan sul leida väljapääsu murest, stressist, kriisist, üksindusest, läbipõlemisest, foobiast, konfliktidest, kodu-, lähisuhtevägivallast, ärevusest, ärevus- ja paanikahäirest või kehalistest haigustest, et taasühineda oma kaotatud Minaga ja pöörduda tagasi oma sisemise rahu ja heaolutunde juurde.

Meetod, mida ma kasutan, aitab sul ületada raskusi, õppida minu sarnastest kogemustest, saada juhiseid ja tuge, et tulla toime oma looga ning saavutada tervenemine, taastumine, rahu ja õnnetunne..

Loe rohkem..
Eelmine
Tervendavad koodid ja kuidas neid kasutada
Järgmine
Kikerhernes hoiab tasakaalus veresuhkru ja kehakaalu

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: