Võitluse vähiga võitnud mees: põhiline haiguste tekitaja on ikkagi stress ja muretsemine

12 aastat tagasi võitluse vähiga võitnud Rahva Raamatu kirjastuse juht Rain Siemer otsustas panna oma kogemuse raamatukaante vahele, tunnistades "Vikerhommikule" antud intervjuus, et see kogemus pani teda elule hoopis teise nurga alt vaatama.

Miks alles nüüd? "Ma iseenda jaoks lihtsalt olin pannud paika, et vähemalt kümme aastat ma sellest eriti ei räägi," avaldas Siemer. "Minu silmis kümme aastat hiljem võib täiesti kindlalt öelda, et olen sama terve, kui kõik teised inimesed. Arstid ka ütlevad, et viis aastat vähemalt on oht, et vähk võib tagasi tulla ja pärast seda see oht ajas järjest väheneb."

Rain tunnistab, et esimestel aastatel peale vähi seljatamist tekitas iga valu, mis vähki meenutas, käis korra alateadvusest hirmujudin läbi. "Aga ta ei olnud selline painav, vaid tuletas ennast aeg-ajalt meelde ja kui kuskil nägin mingeid sündmusi või kellelgi oli sama olukord, siis tuli jälle meelde või tekkis selline hirmutunne," selgitab ta.

Raamatust tuleb välja, et Rain ise tunneb, et haiguse tekkimise taga oli pidev stress ja muretsemine. "Nagu eestlastel on kombeks kogu aeg muretseda, siis ma ju ka eestlane ja ma ise jõudsin sellele järeldusele, et see oli selline püsiv stress ja muretsemine," möönab mees. "Käisin erinevate arstide juures ja enamik arste küsisid, et kuidas mu stressitase oli või kuidas ma stressi tundsin. Ehk sain arstidelt ka signaale, et põhiline haiguste tekitaja on ikkagi stress ja muretsemine." Nüüd muretseb Rain oma sõnul oluliselt vähem ja tegelikult elab hoopis muretut elu. "Kui on raskusi või probleeme, mida meil kõigil aeg-ajalt elus on, siis ma ei suhtu nendesse kui sellistesse halbadesse asjadesse. Tavaliselt me inimesena ise anname hinnangu asjadele ja meil on isegi kõige raskema probleemi puhul võimalus anda sellele hinnang, kas see on halb või hea või siis üldse mitte anda ja lihtsalt tegelema hakata sellega," teab ta. "See suhtumine jõudis minuni läbi selle kogemuse."

Kuula pikemat intervjuud Rainiga "Vikerhommikust".

Allikas: https://naistekas.delfi.ee/elu/probleemlood/voitluse-vahiga-voitnud-mees-pohiline-haiguste-tekitaja-on-ikkagi-stress-ja-muretsemine?id=84632321

Eelmine
Paast – kõige vanem ravivõte
Järgmine
Aktiivsüsi – organismi puhastaja

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: