Lahendamata probleemid, kuhjunud stress, läbipõlemine, šokk, ärevus- ja paanikahäire - minu lugu

Tundsin ühel päeval, et enam ei jaksa, lihtsalt enam ei suuda...
Olen lapsest saati olnud üsna iseseisev, elu oli tol ajal selline, kus lapsed kasvasid justkui Jumala hoolde jäetuna. Minul õnnestus kogu oma lapsepõlv ja koolitee veeta ööpäevastes lasteaedades, internaatkoolis ning ühiselamutes. Misjärel suundusin peagi ka iseseisvasse ellu.
Eemal turvalisest keskkonnast, pidin looma iseendale, juba väga varajases eas, kõige tugevama ja kaitsvama kooriku. See koorik saatis mind kogu mu senise elu ja aitas karjääriredelil ronides tõusta järjest kõrgemale ja avada kartmata enda ees uksi. Minu pere ja sõbrad pidasid mind kõige tugevamaks inimeseks maailmas ja kolleegid imestasid tihti, kuidas ma alati nii optimistlik ja elurõõmus olen, teadmata, kuidas ma aeg ajalt, eriti just kevadeti, kui loodus puhkes uuesti õide, oma hingehaavade tõttu valusalt patja nutsin.
Olen inimene, kes kunagi oma valu teistele välja ei näidanud. Kui valu end liigselt näitama hakkas, pagesin peitu kuniks olin valust või kurnatusest taastunud. Igavesti oma tundeid ja valu allasurudes ja tehes nägu, et kõik on hästi, tundsin ühel päeval et enam ei suuda - tundsin, kuidas ma lihtsalt enam ei jaksa. Ma vaatasin taeva poole ja anusin puhkust ning mõni aeg hiljem mu soov täituski. Elu võttis minult jalad alt ning pani mind šoki järgselt mitmeks kuuks voodisse, kus ma võitlesin surmavalt hirmutavate sümptomite, tunnete ja emotsioonidega. Šokile järgnes halvav ärevushäire ja ahelpaanikahood, olin 2 kuud söömata ning ma kogesin oma kehas sümptomeid sellest, kuidas mu tervis hakkab vaikselt üles ütlema… See läbielamine oli mu elu suurimaks katsumuseks ja õppetunniks. Mõistsin, et mineviku kogemused, valu ja haavad on justkui tühised selle olukorra ees, kuhu elu mind nüüd kandnud oli… võidelda oma elu ja tervise eest.
Pärast 4 kuud võitlust tervenemise eest ning 2 lisa kuud taastumist tõusin jalgadele ning muutin oma elu...

Tänaseks olen väga tänulik kõigi oma valusate ja õpetlike kogemuste üle, mida saan nüüd kasutada võimsate tööriistadena, et toetada sarnaste probleemidega inimesi nende tervenemisel ja taastumisel.

Olen Evelin Vahter, kogemusnõustaja.
Ma aitan inimestel, kes kannatavad stressi, kriisi, mure, lähisuhtevägivalla, läbipõlemise, ärevus- või paanikahäire küüsis, saada tagasi sisemine rahu ja heaolutunne.
Minu kontakt >>
Eelmine
Seksuaaltervise Kliinik
Järgmine
Ärevus- ja paanikahäire

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: