Õnnelik naine saab hoida suhte harmoonilisena

 Õnnelik naine on suhte energiaallikas ja perekonnahing. Kui naine on õnnelik, siis on kodu harmooniline, lapsed rahulikud ja mees tahab koju tulla ning veeta oma vabad hetked koos perega.
Foto Unsplash

Harmooniline suhe ja õnnelik perekond on iga inimese unistus. Õnneliku suhte valemit ei õpetata meile koolis. Enamus lastel pole õnneliku suhte eeskuju ka kodus, nii võetaksegi oma vanematelt katkised peremustrid üle ja rakendatakse neid ka oma peres. Lõpptulemusena ei olda rahul ega õnnelik ning paljudel juhtudel minnakse lahku ja otsitakse ikka ja jälle kuid edutult seda kõige õigemat.


NAISE PANUS HARMOONILISSE SUHTESSE

Kuidas olla oma partneri jaoks hea kaaslane ning tagada, et suhe püsiks harmooniline? Need neli punkti kehtivad just naistele ning on tähtsad nii suhete algusjärgus kui ka pikas kooselus:

  1. Kirg ja iha

See on väga tähtis punkt just meeste vaatevinklist. Paljud naised ei adu siinkohal meeste ja naiste erinevust. Mees tahab tunda, et naine teda ihaldab, et naine tahab temaga seksida ning et ta ei tee seda kohustusest üks kord kuus. Paljude naiste jaoks on see aga teema tegemist vajavate asjade nimekirjas umbes eelviimasel kohal. Sa pead oma meest ihaldama ja tahtma. Võib-olla ütled siinkohal, et sa oled väsinud ja et su mehe käitumine surub alla sinu ihad. Jah, kõik päevad ei ole vennad, aga üldises plaanis peab sul olemas olema kirg oma mehe vastu. Ilma selleta ei saa ükski suhe olla harmooniline ega tasakaalus.

  1. Austus mehe vastu

Liiga tihti materdame oma meeste tegemisi ja mõtteid maha mõtlemata, kuidas see võib mõjuda meie enda õnnelikuks olemisele. Mehed on üles ehitatud selliselt, et nad vajavad pidevalt tunnustust ja heakskiitu. Sinna ei saa midagi parata. Mida rohkem sa kiidad oma meest toredate pisiasjade eest, mida ta sinu või pere jaoks teeb, seda rohkem tahab ta neid asju teha. See toimub meestel instinktiivselt. Seda põhjusel, et tegelikult oma meestesse programmeeritud üks tore eesmärk - nad soovivad, et nende naine oleks õnnelik. Ja nad käituvad nii nagu oskavad, et nende naine saaks tõepoolest õnnelikuks.

Kui aga sinu enda peas istuvad mingid ideaalsed ootused, siis on see sinu probleem. Kui sa ei suuda oma mehele alt üles vaadata, siis sellega võtad sa automaatselt enda peale kõikvõimalikud mehe kohustused (sest sa ju arvad, et ta ei saa nagunii hakkama) ning seeläbi võtad ära mehelt võimaluse ja soovi teha sind õnnelikuks. Absoluutselt igas mehes leidub midagi, millest vaimustuda!

  1. Turvalisus

Naisena peaksid oma mehe kõrval tundma end turvaliselt. Igas olukorras - pimedal tänaval jalutades, finantsküsimusi arutades, reisi planeerides. Lihtsalt usalda, et ta teeb parimaid otsuseid ja sina naisena ei pea nendesse sekkuma. Sa pead usaldama tema soovi panustada oma parimal viisil teie loodud maailma. Las ta loob sulle turvalise ruumi, kus sa saad olla lihtsalt naine. Usaldage mehi natukene rohkem. Nad on võimelised väga hästi hakkama saama, kui me kogu aeg ei õpeta neid, kuidas asju tuleks teha. Las kas või üks kord valib mees restorani, kuhu lähete nädalavahetusel sööma ning reisisihtpunkti, kuhu sõidate perega puhkama. Sina aga ole lihtsalt naine.

  1. Keha ja vaimu ohverdamine

Üks õnnelik naine, kes soovib omada harmoonilist suhet, kodu ja perekonda peab südamest olema valmis ohverdama oma keha just sellele mehele laste sünnitamiseks ning oma vaimu, et panustada kodu loomisele, mitte aga karjäärile, sõbrannadele ja piiramata vaba ajale.

Ärge võtke endalt ära võimalust olla õnnelikus suhtes. Hoolitse eelkõige enda keha ja hinge eest, hoia koduse õhkkonna rõõmsa ja vabana ning ära unusta tuletada ikka ja jälle oma mehele meelde, kui väga sa teda armastad ja hindad!

Hea suhe läheb aastatega järjest paremaks, kuid see nõuab palju aega, pühendumist, usaldust, ausust, avatust, tolerantsust, iseenda tundmist, teineteise isetut teenimist, naise ja mehe ürgse olemuse mõistmist ja muidugi armastust.

Armastus on igavene, armastus on andmine, armastus ei ole limiteeritud, see on piiranguteta. Kui sinu armastuses on piirid, siis tähendab, et see ei ole armastus. Kui sa ei armasta, tähendab sa ei ela.

Tavaliselt baseerub suhe ühele kolmest mudelist:

  • Elada teineteisega koos aga kumbki oma elu = õnnetu suhe
  • Elada teineteisega koos = õnnelik suhe
  • Elada teineteise jaoks = paradiis, ekstaas


NAISENERGIA JA MEESENERGIA TASAKAAL SUHTES

Mis on mehelik ja naiselik olemus, miks on oluline mõista mees- ja naisenergia tasakaalu suhtes.

Shakti ehk ürgne naiselik energia on intuitiivne, hooliv, armastav, kaastundlik, tervendav, loov, soe, kaitsev, suurt pilti nägev, tolerantne, empaatiline, emalik, voolav, piiritu, koostöö aldis, mõistev, elutark, taastav, tundlik, avatud, vastuvõtlik, andestav, sensuaalne, graatsiline, passiivne, avatum ja tundlikum ka teiste eluvormide ja looduse suhtes. Naiselik energia loob enda ümber ilu ja harmooniat.

Shiva ehk meesenergia on oma olemuselt maskuliine, tegutsev, aktiivne, loogiline, tugev, intelligentne, kaitsev, isalik, julge, riskialdis, vastutav, väljapoole fokusseeritud, keskendunud, eesmärgile pühendunud, avastamishimuline, seiklev, materiaalsust loov. Tänu meesenergias pesitsevale egole on meil võimalik eralduda tervikust, kõiksusest, algallikast ja olla konkreetne indiviid, maises kehastuses.

Iga suhe võib olla edukas kui mõlemad partnerid mõistavad mehelikku ja naiselikku poolt ega püüa üksteisega võistelda või teineteist alla suruda. Võrdsus on meeste ja naiste arengus mitte lõpp-punkt, vaid vaheetapp. Võrdsuse taotlemisega on kaasnenud majanduslik ja sotsiaalne võrdsus, ent ka seksuaalne neutraalsus. Pangaarved võrdsustuvad, kirg kaob. Seksuaalne tõmme aga põhineb seksuaalsel polaarsusel ehk meheliku ja naiseliku pooluse kirel. Kahe erineva, meheliku ja naiseliku pooluse tõmbe dünaamika kipub tänapäeva suhtes sageli kaduma. Tõeliseks kireks on vaja vallutajat ja vallutatavat. Vastasel juhul on tegu semudega, kes lihtsalt on otsustanud voodis koos olla. Armastus võib olla suur, sõprus tugev, ent seksuaalne polaarsus hajub, kui intiimsetel hetkedel pole üks partner nõus endale võtma mehelikku poolust ning teine naiselikku rolli. Erinevus pole tähtis armastuse, vaid seksuaalse kire püsimiseks.

Missioon ehk vabaduse otsingud on alati olnud mehelikkuse, armastuse otsingud aga naiselikkuse näitajaks. Seetõttu eelistavad olemuselt mehelikud inimesed vaadata telerist jalgpalli või poksi armastusfilmi asemel. Mehelikkuse jaoks on missioon, võistlus ja täispanga peale minek kõik ekstaasi vormid. Naiste seksuaalsust aga toidavad toidavad armastuse otsingud. Õndsa armastuse puudumist korvavad šokolaad ja jäätis või hea armastusdraama. Ka õnnelikele ja eluga rahul meestele ja naistele meeldib vaadata spordisaateid ja süüa jäätist. Jutu mõte on see, et kuigi kõikidel inimestel on nii mehelikud kui ka naiselikud omadused, mida nad iga hetk võivad rakendada, kaldub enamik inimesi ikkagi meheliku või naiseliku poole.

Nii meestel kui naistel on üheks põhiliseks eluülesandeks viia igapäevaelu tingimustes enda mees- ja naisenergiad sisemiselt tasakaalu.

...

Aga kuidas siis saada õnnelikuks nii, et suhtes olla õnnelik?
Tule nõustamisele, et olla oma suhtes parim partner oma kaaslasele!

Kasutatud allikad: tiiasep.blogspot.com, kehakeel.ee, "Tõelise mehe tee" /David Deida/

Postituse originaali ja palju muud põnevat lugemist leiad siit: elustilist.ee

Kindlasti vaata ka siia: Noor isa: kuhu kaob seks, kui perre sünnivad lapsed?


Eelmine
Kikerhernes hoiab tasakaalus veresuhkru ja kehakaalu
Järgmine
"Piknikukorviga Seltsidaam"

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: